imieniny: Bronisława, Ilony. 18 sierpnia 2017
 

  
Co? Gdzie? Kiedy?
 


Twitter


Transmisje, retransmisje, spektakleCykl: Wystawa na Ekranie:

 

 2017 rok

 

"Goya. Widzenie ciała i krwi" [napisy PL]
14.01 seans o godz. 13.00

"Osobliwy świat Hieronymusa Boscha" [napisy PL]
12.02 seans o godz. 13.00


"Renoir poważany i znieważany" [napisy PL]
5.03 seans o godz. 14.00


"Ja, Claude Monet" [napisy PL]
9.04 seans o godz. 13.00


"W ogrodzie artysty malarza. Amerykański impresjonizm" [napisy PL]
1.05 seans o godz. 13.15


"Portrety ówczesnych ogrodów. Od Moneta do Matisse'a" [napisy PL]
11.06 seans o godz. 13.00


Cena biletu: 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy: seniorzy, rodziny, szkoły)

 

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. Cykl „Exhibition on Screen” przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.

Cykl w każdym sezonie prezentuje pięć tytułów – pięć filmów tematycznych poświęconych wybranym artystom, grupom lub kierunkom w malarstwie, wybranym muzeom lub pojedynczym arcydziełom. Filmy zapraszają do pracowni konserwatorskich, przybliżają techniki malarskie i detale techniczne a także tajniki badania przeszłości legendarnych obrazów. Wszystko to w jakości HD. Dotychczas niezwykły sukces odniosły m.in. filmy poświęcone dziełom Leonarda w National Gallery w Londynie, Vermeera z tego samego muzeum i Muncha w Muzeum Muncha i Galerii Narodowej w Oslo. Obecnie Wystawy na ekranie są prezentowane w ponad 1000 kinach w 30 krajach.

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzanów
centrala: 32 623 30 86, 32 623 30 87
email: moksir@chrzanow.pl