imieniny: Bronisława, Ilony. 18 sierpnia 2017
 

  
Co? Gdzie? Kiedy?
 


Twitter


Aktualności


VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II. Obchody zaplanowano w kilku miastach województwa. W Chrzanowie organizowane są się w dniach 9 września-1 października we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji.W czerwcu tego roku Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Współorganizatorami i Partnerami, rozpoczął realizację projektu zatytułowanego "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II".  Wydarzenia organizowane w Krakowie, gminie Oświęcim, Chrzanowie, Myślenicach, Lubniu, Zakopanem i Tarnowie wpisują się w cykl przedsięwzięć realizowanych w całej Polsce w ramach obchodzonego aktualnie Roku Świętego Brata Alberta.

Pierwsze wydarzenie w ramach projektu miało miejsce 12 czerwca w Krakowie. W kinie Kijów Centrum odbyła się projekcja filmu "Brat naszego Boga" na podst. dramatu K. Wojtyły w reż. K. Zanussiego poprzedzona spotkaniem z Reżyserem i Aktorami: G. Szapołowską, A. Rogiem i A. Deskurem. Spotkanie zgromadziło setki osób. 16 lipca odbył się pierwszy z 11 zaplanowanych Spacerów po Krakowie Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie - poszukiwania życiowego powołania (kolejne odbywać się będą w wybrane niedziele do listopada br. włącznie).

Z kolei w gminie Oświęcim 23 czerwca publiczność zgromadzona w Domu Ludowym w Grojcu wysłuchała przejmującego recitalu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet, a na dziedzińcu klasztoru oo. Franciszkanów w Harmężach miała swoją premierę wystawa "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów".

Oto program chrzanowskich obchodów:

CHRZANÓW: 9 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2017

9-25 września - prezentacja wystawa "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów" /galeria Na Piętrze MOKSIR/
17 września, godz. 17:00 - recital KRYSTYNY GIŻOWSKIEJ /rynek w Chrzanowie/
25 września, godz. 16:00 - spotkanie z prelegentem i projekcja filmu "Brat naszego Boga" /kino Sztuka/
25 września-1 października - projekcje filmu "Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II" /kino Sztuka/

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH JEST NIEODPŁATNY.

Szczegółowe informacje na stronie www.idmjp2.pl

Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna".

 

 

powrótMiejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Broniewskiego 4, 32-500 Chrzanów
centrala: 32 623 30 86, 32 623 30 87
email: moksir@chrzanow.pl